החלפת צנרת מים עושים אצל יוסי הראל בע"מ

קבלן עבודות עפר וצנרת - 30 שנות ניסיון. זמינות מיידית ברחבי המרכז - עד חצי שעה אצלכם 24/6!

להשארת הודעה וחזרה של נציג שירות מלאו את הטופס

החלפת צנרת מים עושים אצל יוסי הראל בע"מ

קבלן עבודות עפר וצנרת - 30 שנות ניסיון. זמינות מיידית ברחבי המרכז - עד חצי שעה אצלכם 24/6!

להשארת הודעה וחזרה של נציג שירות מלאו את הטופס

חברת יוסי הראל מציעה שירותי החלפת צנרת מים בזמינות מיידית ברחבי המרכז – 30 שנות ניסיון בשטח ועבודה לצד מאות לקוחות, קבלנים, ותאגידים.

צנרת המים בבית או בבניין היא מקור האספקה, ממנו מגיעים המים לברז מסויים בבית/בחצר/בעסק/בבניין. לעומת זאת צנרת הביוב היא הצנרת ממנה עוברת הפסולת עד הגעתה למערכת הניקוז המרכזית של העיר.
לא הרבה אנשים יודעים שלהחליף צנרת מים ישנה היא חובה במקרים מסויימים ולא בשאלה האם בא לנו להחליף אותה כי אנחנו אוהבים דברים חדשים ונקיים יותר. כשמדובר בצנרת מים ישנה אנחנו הרבה יותר חשופים למפגעים ולתקלות אפשריות באיכות המים, בעוצמת הזרימה ועוד…
הסיבה להיקף רחב כזה של אפשרות לתקלה היא סוג הצנרת. בדרך-כלל בבניינים ישנים אנחנו מדברים על צנרת מסוג מתכת/ברזל שהסיכוי שלה לפתח קורוזיה ואבנית היא גבוהה מעצם היותה מתכת, חומר שתוך זמן קצר הופך לחלודה וגורם התפוררות בבטן הצנרת.

חידוש/תיקון צנרת VS החלפת צנרת מים

הרבה פעמים במסגרת העבודה אנחנו נתקלים בטיפול נקודתי שביצעו לצנרת כדי להימנע מהטיפול האמיתי הנדרש, הדורש עימו לפעמים חפירות והרס, לדוגמא במצב של צורך בהחלפת צנרת. הדבר דומה לליקחת כדור הרגעה לכאבים בשן כאשר הטיפול הנדרש הוא עקירה או טיפול שורש.
המקרים הללו אמנם הטיפול הנקודתי יעזור לזמן מה אך תוך זמן קצר תמצאו את אותה הבעיה בנקודה אחרת הצנרת. 
זאת לא הדרך לביצוע עבודה מקצועית ומדוייקת ולפני הכל יש להעריך את גודל הנזק ולוודא שאכן אי אפשר לבצע תיקון ורק אחר-כך להחליט על החלפת הקו.

מהם הסכנות באי-טיפול בצנרת המים

נזילות וריחות בבית

מדובר באחת התופעות השכיחות ביותר בצנרת ישנה. עם השנים חדירת השורשים, סוג הצנרת, סתימות חוזרות, יעלות הצנרת יורדת והיא פועלת כל פעם פחות ופחות טוב ממקודם. נזילות בבניין או בבית הוא מצב שמצריך טיפול מיידי, ולא, הנזק ההיקפי במקרים אלו הוא עצום. הסיבה לכך היא העובדה שלא שמים לב לנזילות צנרת עד שהיקף הנזק כבר ממש גדול ואנחנו מריחים ריחות לא נעימים בבית ורואים צבע צהוב שמסמל ומתריע על הנזילה בשלב מאוחר מדי.

פיצוץ בצנרת המים

כתוצאה מחוסר טיפול הצנרת המים באופן שוטף ועקבי, כגון צילום הצנרת, איתור המפגעים השונים ותיקונם, יכול להיווצר מצב של פיצוץ בצנרת המים. בעצם כמעט כל תקלה שלא מייחסים אליה חשיבות או לא בודקים אותה יכולה להתעצם לגודל של פיצוץ. לדוגמא, סדק בצנרת המים שאותר בשלביו ההתחלתיים, יכול להיסגר באמצעות חומר איטום מיוחד הנקרא פצ'. מנגד חוסר טיפול נקודתי בבעיה יגרום בעתיד כנראה לפיצוץ בצנרת, נזילות מים וחשבון מים גדול ככל שאפשר. לסיכום - עדיף לבצע בדיקות שגרתיות כדי שלא נתעורר בוקר אחד עם הפתעות לא רצויות.

חשבון מים מנופח

חומר הגלם בו היו משתמשים פעם לצורך התקנת קו מים חדש הוא הוא הברזל/המתכת. כדרך הטבע של הברזל, עם השנים הוא צובר חלודה ואבנית שהופכים את היעילות שלו ואת איכות המים לאורך השנים לירודה מאוד, לפעמים ברמה של מים שאי אפשר להתקלח איתם, לדוגמא מים המהולים בחול.
צנרות מחומר גלם ברזל אינם מיוצרות בעולם המודרני של עולם התשתיות וסוג הצנרת הנפוצה היום להתקנה בבתים פרטיים ובניינים היא צנרת הפלסטיק.

היתרונות של צנרת מפלסטיק לעומת צנרת ממתכת/ברזל הן קריטיות למשך חיי הצנרת ולאיכות המים שנקבל בתקופה הזאת.
גמישות- לא פעם אנחנו נתקלים בעקומות וסדקים שיש לצנרת כתוצאה ממכות שקיבלה או מלחץ מים שהיה חזק מדי ועיקם אותה. היתרון של צנרת מפלסטיק היא הגמישות במקרים כאלו בדיוק. כאשר צנרת המים עשויה פלסטיק היא אינה ניזקת במקרים של לחץ או תזוזה והיא עמידה במיוחד בתנאי קור וחום.
יתרון נוסף של הצנורות מפלסטיק הוא הסיכוי הנמוך לסבול משברים וסדקים בצנרת, מאותה הסיבה של גמישות מירבית אל מול צנרת הברזל.
צבירת חלודה- הפלסטיק אינו יכול הופך חלודה עם השנים ומשם איכות המים אינה ניזקת עם השנים.
אם אתם גרים בבית ישן בטח נתקלתם לא פעם בתופעה של מים בברז בריח חלודה חזק שאינם ראויים לשתייה ובקושי למקלחת. אז מצד אחד אל תתרגשו כי אתם לא לבד ובשביל זה המומחים שלנו נמצאים כאן, ומהצד השני מים כאלה אינם האולטימטיביים והמצב אינו אמור להיות ככה ודורש טיפול מיידי.

מתי מומלץ להחליף צנרת מים

לפני מעבר לדירה חדשה מסוג יד שניה

קניתם דירת יד שניה, מזל טוב! בדירות ישנות שנבנו לפני לפחות 30 שנה, תשתיות הביוב והמים הם כנראה מסוג ברזל, ולכן  אם כבר עברתם לדירה ואתם רוצים ראש שקט למשך 30 שנה הבאות בערך, מומלץ מאוד להחליף את צנרת המים והביוב לפני הכניסה לדירה.
אם לא תעשו את זה, בשלב כזה או אחר תהיה לכם סתימה או הצפה ואז תצטרכו לקרוא לאינסטלטור שיהיה מספיק מקצועי להגיד לכם שאתם צריכים להחליף את הצנרת, ולא יפתור לכם את הבעיה בצורה נקודתית.

שיפוץ בבית

גם אם לא עברתם דירה וסתם החלטתם לשפץ את הבית, מקרה קלאסי בתקופת הקורונה, אפשר לנצל את ההזדמנות כדי להחליף את צנרת הבית, במידה ויש צורך. כדי לבדוק אם יש צורך או לא יש לקרוא לשירותי אינסטלציה מקצועיים שיבדקו מהי סוג הצנרת הנוכחית המותקנת, והאם היא אכן מספיקה למספר הדיירים הנוכחי בבית. הבדיקה הזו הינה מהותית להחלטה האם לבצע את ההחלפה או לא. 
ולסיכום, שיפוץ בבית גם ככה כרוך בשבירת מרצפות ובלכלוך כללי בבית וזו עוד הזדמנות מצויינת להחליף את צנרת המים על הדרך.

נזילה בצנרת

במקרה של נזילה בצנרת לא ניתן להימנע כמעט אף פעם מהחלפת צנרת קו המים. נזילה בצנרת מתרחשת בעיקר בעקבות מפגעים חיצונים, סדקים קיימים בצנרת ולחץ המים שזורם בו שמרחיב את הסדק עד לכדי נזילה.

תהליך החלפת צנרת מא'-ת'

הבדיקה הראשונית

בבדיקה זו אנחנו בודקים את מצב הצנרת ומחליטים האם אפשרי ומומלץ לבצע תיקון בצנרת או שהמצב מצריך החלפת צנרת.
את הבדיקה מבצעים בכמה שלבים, ראשית פותחים את הברז הראשי ובודקים האם יש עיכובים בזרימת המים, האם איכות המים ירודה, האם עוצמת הזרימה תקינה ועוד מס' בדיקות.

בחירת הצנרת שנתקין

אם כבר החלטנו שהפעולה הנכונה היא החלפת הצנרת, צריך לבחור את סוג הצנרת שתתאים באופן מדוייק לנכס.
כל סוג של נכס, צריך סוג שונה של צנרת, בהתאם לתשתיות עליה היא בנויה, בהתאם לעיר בה אנחנו מתקינים את הצנרת, תנאי הלחות או החום והקור שמייצגים את האיזור, כמות המשתמשים באותה הצנרת ועוד.
בצנרת ביתית יש להשתמש בסוג מסויים של חומר גלם באורך מסויים, רוחב מסויים, עמידות מסויימת, חוזק וגמישות מסויימת לעומת צנרת ראשית של בניין בה הפרמטרים הם שונים.
בנוסף להתחשבות בעובדה שמדובר בצנרת ביתית או ראשית, יש לתת ביטוי למס' המשתמשים בקו המים. לדוגמא צנרת בניין המשמשת 6 דירות תהיה קטנה יותר וקצרה יותר מצנרת של בניין רב קומות שמכיל כ-100 דירות וכנראה מעל 400 דיירים, לעומת קו מים עבור בניין של 6 דיירים, שם מקסימום המשתמשים הינו 20-25 דיירים.

החלפת צנרת המים- שיטות נפוצות

השיטה הקווית-
בישטה זו אנחנו משתמשים במחלק המים "מרכזייה" על מנת להפריד כל נקודת מים מהשניה. יש צורך בצינור נפרד עבור כל נקודת מים, ולפעמים אפילו 2: אחד למים החמים ואחד למים הקרים, כמו במקרה של כיור או אמבטיה. לצור הבנה, עבור נקודת מים בשירותים אין צורך בהפרדה בין מים קרים לחמים.
היתרון בשיטת פעולה זו היא כאשר יש לנו תקלה. במקרה של תקלה ניתן לנתק את נקודת המים נקודתית ואין צורך לנתק את השיבר הראשי או את שאר נקודות המים בהן הזרימה תקינה.
השיטה מקבילית-
אם בחרנו ללכת על השיטה המקבילית יש כמה דברים שאנחנו צריכים לדעת על שיטה זו. ראשית, בשונה מהשיטה הקווית כאן אנחנו מחוברים ישר משעון המים אל הברז, ללא תיווך של המרכזיה. היתרון בשיטה זו היא כמות הצינורות שיש לנו בבית, כמות פחותה בהרבה מזו של השיטה הקווית. החיסרון של השיטה היא בדיוק החיסרון שלה, בעצם כשיש תקלה בנקודת מים אחת אין צנורות מקשים שיכולים להגן עליה ולהוות גיבוי, כתוצאה מכך אנחנו צריכים לכבות לגבי את השיבר הראשי במקרה של תקלה.

לסיכום: אין שיטה עדיפה לכולם ומדובר בעניין של נוחות ואסטתיקה (עד כמה שזה מפריע צנורות שנמצאות באדמה ולא נראות לעין). 

צרו איתנו קשר

חייגו 050-555-555 או השאירו הודעה

רח' החיטה 61, מושב זיתן

המרכז, ישראל 7800119

(630) 663-1232, (865) 767-2927